Mūsu mājas lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai padarītu vietni draudzīgāku Jums. (Uzzināt vairāk)

VISPĀRĒJA INFORMĀCIJA PAR PERSONAS DATU APSTRĀDI

SIA „IR OK PASĀKUMI” apņemas aizsargāt un cienīt jūsu privātumu. Lūdzu, rūpīgi iepazīstieties ar šo paziņojumu par privātumu, lai jūs zinātu, kāpēc un kā mēs vācam jūsu datus un kā mēs tos izmantosim.

Šajā paziņojumā izskaidrots:

 1.      Definīcijas
 2.      Jūsu personas datu drošība
 3.      Personas datu iegūšana un izmantošana
 4.      Sīkdatņu izmantošana
 5.      Grozījumi
 6.      Jūsu personas datu apstrādātājs

Kad apmeklēsiet mūsu vietni pirmo reizi, mēs informēsim Jūs par sīkdatņu izmantošanu atbilstoši šī paziņojuma noteikumiem.

1. DEFINĪCIJAS

Šajā SIA „IR OK PASĀKUMI” privātuma un sīkdatņu paziņojumā tiek lietoti šādi termini:

Interneta veikals - interneta veikals www.irok.lv un citi SIA „IR OK PASĀKUMI” URL vai lietotnes.

Saziņa -  interneta veikalu funkciju, piemēram, vēlmju saraksts, izrakstīšanās, pierakstīšanās jaunumu saņemšanai, mans konts, izsoles un čats izmantošana.

Interneta veikala apmeklētājs - persona, kas pirmoreiz apmeklē interneta veikalu un nesazinās ar interneta veikalu.

Interneta veikala klients - persona, kas sazinās ar interneta veikalu.

Konts - interneta veikalā izveidots klienta konts pasūtījuma veikšanai.

Privātuma un sīkdatņu paziņojums - SIA „IR OK PASĀKUMI” privātuma un sīkdatņu paziņojums

2. JŪSU PERSONAS DATU DROŠĪBA

SIA „IR OK PASĀKUMI” respektē savu klientu, biznesa attiecību un interneta veikala lietotāju privātumu. Visi iegūtie personas dati ir aizsargāti un tiek apstrādāti, ievērojot konfidencialitāti.

3. PERSONAS DATU IEGŪŠANA UN IZMANTOŠANA

3.1 INTERNETA VEIKALA APMEKLĒTĀJS

Lai uzlabotu www.irok.lv interneta veikala apmeklējuma pieredzi, SIA „IR OK PASĀKUMI” iegūst informāciju par jūsu personas datiem un interneta veikala pārlūkošanas veidiem, kā arī uzzina, vai esat ienācis interneta veikalā, caur kādu no mūsu reklāmas partneriem. SIA „IR OK PASĀKUMI” iegūst, piemēram, šādus datus:

 • valsts;
 • apskatītie produkti;
 • IP-adrese;
 • veids, kā jūs ienācāt interneta veikalā;
 • vieta, kur jūs atstājāt interneta veikalu;
 • ierīce, ko izmantojāt, apmeklējot mūsu interneta veikalu.

Augstāk minētā informācija cita starpā tiks izmantota, lai labāk izprastu interneta veikala apmeklētājus, rādītu pareizo interneta veikalu un atbilstošas reklāmas.

3.2  INTERNETA VEIKALA KLIENTS

Par interneta veikala klientiem mēs iegūstam tādu pašu informāciju, kā par interneta veikala apmeklētājiem, kuru papildina klienta sniegtie dati mums, piemēram:

 • preces vēlmju sarakstā;
 • pasūtītie produkti;
 • kontaktinformācija.

3.2.1 KLIENTA KONTS

Lai veiktu pasūtījumus interneta veikalā, piedalītos izsolēs un atstātu atsauksmes, jums nepieciešams konts. Lai izveidotu kontu, jums jāsniedz šādi (personas) dati:

 • vārds, uzvārds;
 • e-pasta adrese;
 • parole;

Augstāk minētie dati tiek izmantoti šādiem mērķiem:

 1. lai izveidotu un uzturētu jūsu kontu;
 2. lai novērstu krāpšanu, ļaunprātīgu vai neatbilstošu jūsu konta izmantošanu;
 3. lai parādītu jūsu nopirktos produktus;
 4. lai risinātu sūdzības un saglabātu saraksti par interneta veikalā veiktajiem pasūtījumiem no trešajām pusēm.

Dati tiek saglabāti vismaz tik ilgi, kamēr jums ir www.irok.lv konts.

3.2.2 PASŪTĪJUMI

3.2.2.1 PASŪTĪJUMA NOFORMĒŠANA – PIEGĀDES ADRESE

Jūs varat veikt produktu iegādi interneta veikalā ar savu kontu. Veicot pasūtījumu, jums būs jāsniedz papildu informācija konta izveidošanas procesā sniegtajai informācijai, kas saistīts ar piegādes adresi:

 • vārds;
 • e-pasta adrese;
 • piegādes adrese
 • telefona numurs;
 • uzņēmuma nosaukums (ja attiecināms)

Augstāk minētie dati un jūsu konta informācija cita starpā tiks izmantota arī šādiem mērķiem:

 1. informēšanai par veiktā pasūtījuma statusu
 2. pasūtījuma/vienošanās, piegādes un pēc pārdošanas saistību izpildei;
 3. rēķina sagatavošanai;
 4. mūsu pakalpojuma uzlabošanai;
 5. jautājumu un sūdzību risināšanai;
 6. mārketinga aktivitāšu personalizēšanai;
 7. pasūtījumu veikšanai mūsu uzņēmuma vārdā.

3.2.2.2  PASŪTĪJUMA NOFORMĒŠANA – RĒĶINA ADRESE

Pēc tam, kad būsiet ievadījis informāciju saistībā ar piegādes adresi, mēs lūgsim jums sniegt informāciju par rēķina adresi:

 • uzņēmuma nosaukums (ja attiecināms);
 • vārds;
 • rēķina adrese;
 • telefona numurs;
 • maksāšanas metode.

Šī informācija cita starpā tiks izmantota, lai:

 1. to norādītu rēķinā;
 2. ar jums sazinātos par pasūtījuma izpildi, rēķina izrakstīšanu vai piegādi;
 3. mēs varētu saņemt maksājumu un paātrinātu izrakstīšanās procesu;
 4. novērstu krāpšanos un uzlaušanu;

3.2.3 VĒLMJU SARAKSTS

Mūsu interneta veikalā jūs varat izveidot vēlmju sarakstu. Pievienojot produktus vēlmju sarakstā, tie tiks saglabāti 30 dienas pēc pasūtījuma noformēšanas.

Neatkarīgi, vai esat iereģistrējies vai neesat iereģistrējies, mēs cita starpā iegūstam šādu informāciju:

 • IP adrese;
 • pārlūkošanas paradumi.

Ja pievienojat produktus savam vēlmju sarakstam, kamēr esat iereģistrējies, jūs tos vienmēr varēsiet atrast sava konta vēlmju sarakstā.

Šī informācija tiek iegūta mārketinga aktivitāšu nolūkiem, lai SIA „IR OK PASĀKUMI” varētu atcerēties jūsu vēlmju sarakstu, kad atgriezīsieties interneta veikalā.

3.2.4 KLIENTU SERVISS

Ja jums ir jautājumi vai sūdzības par interneta veikalā iegādāto produktu vai par SIA „IR OK PASĀKUMI” vai citu pārdevēju sniegto pakalpojumu, jūs varat mums zvanīt vai rakstīt e-pastu. Mūsu kontaktinformācija atrodama interneta veikalā. Jūs varat izmantot arī mūsu interneta veikalā pieejamo saziņas formu. Izmantojot tiešsaistes sūdzību formu, mēs pieprasīsim (vismaz) šādu informāciju:

 • e-pasta adrese;
 • pasūtījuma numurs (nav obligāti/ ja attiecināms);
 • sūdzības vai ziņas apraksts.

Augstāk minētā informācija tiks izmantota jūsu sūdzības izskatīšanas procesā. Ja jūsu sūdzība attiecas uz cita pārdevēja produktu vai pakalpojumu, tā tiks nodota attiecīgajam citam pārdevējam tikai tādā apmērā, cik nepieciešams atbilstošai jūsu sūdzības izskatīšanai.

3.2.4.1 TELEFONA SARUNU IERAKSTI

Mēs varam ierakstīt telefona sarunas ar mūsu klientu apkalpošanas centru mācību, izvērtēšanas un kvalitātes nodrošināšanas nolūkos. Jūs par to tiksiet informēts brīdī, kad sazināsieties ar mūsu klientu apkalpošanas centru telefoniski. Iegūtie (personas) dati tiks izmantoti tikai augstāk minētajiem mērķiem.

Ierakstītās telefona sarunas tiek glabātas un aizsargātas tā, lai tās nebūtu pieejamas nepiederošām personām un netiktu uzglabātas ilgāk kā nepieciešams noteikto mērķu sasniegšanai.

3.3 PERSONAS DATU APSTRĀDE

3.3.1 PERSONAS DATU APSTRĀDE ĀRPUS ES

Mēs sadarbojamies ar tādām trešajām pusēm kā Google un Facebook. Tas nozīmē, ka dati var tikt uzglabāti serveros, kas atrodas ārpus Eiropas, kur pastāv atšķirīga likumdošana attiecībā uz personas datu apstrādi. Šīs trešās puses ievēro Privātuma vairoga principus, kas noteikti ASV Tirdzniecības ministrijas Privātuma vairoga programmā. Uzņēmumi, kas ievēro šos principus un programmu, tiek uzskatīti par atbilstošiem Eiropas personas datu noteikumiem.

3.3.2 GLABĀŠANAS LAIKS

SIA „IR OK PASĀKUMI” neuzglabās jūsu datus ilgāk, kā tas ir nepieciešams noteikto mērķu sasniegšanai. Izņēmuma gadījumos dati tiek uzglabāti ilgāk juridisko saistību (piemēram, datu saglabāšanas pienākuma) izpildei. Datu glabāšanas ilgums ir atkarīgs no datu veida un mērķiem, kādiem tie tiek apstrādāti. Tādējādi uzglabāšanas periods var atšķirties no mērķa.

3.3.3 DROŠĪBA

SIA „IR OK PASĀKUMI” veiks pasākumus, lai pietiekami aizsargātu jūsu personas datus. Lai to nodrošinātu mēs izmantojam mūsu aktivitātēm, uzņēmuma lielumam, veidam un apstrādāto datu veidam atbilstošus līdzekļus. Mūsu darbības novērš nesankcionētu piekļuvi datiem, to izmainīšanu, izpaušanu vai pazaudēšanu.

Mēs sagaidām, ka jūs rūpēsieties par jūsu personas datiem, neizpaužot savu reģistrēšanās informāciju (e-pasta adresi un paroli). Nekad nenododiet nevienam savu reģistrēšanas informāciju un atbilstoši to uzglabājat.

3.3.4 PIEKĻUVE DATIEM UN TO LABOŠANA

Jums ir tiesības piekļūt saviem datiem jebkurā laikā un, ja nepieciešams, mainīt tos, pierakstoties savā kontā.

Ja jums nav konta, jūs varat pieprasīt informāciju par jūsu personas datiem, kas pieejami SIA „IR OK PASĀKUMI”. Ja šie dati nav precīzi, jūs varat pieprasīt, lai SIA „IR OK PASĀKUMI” tos nomaina. Šādus piekļuves pieprasījumus var nosūtīt pa e-pastu vai izmantojot sūdzību/saziņas formu, kas tiek nosūtīta mūsu klientu apkalpošanas centram.

3.3.5 IEBILDUMA TIESĪBAS

Jūs varat iebilst pret savu personas datu izmantošanu bez maksas. Iebildumus par savu datu izmantošanu varat nosūtīt mūsu klientu apkalpošanas centram uz e-pastu vai pa pastu. Jūs saņemsiet atbildi no SIA „IR OK PASĀKUMI” četru nedēļu laikā.

Ja jūs neatļausiet izmantot savus datus tiešā mārketinga aktivitāšu nolūkiem, SIA „IR OK PASĀKUMI” pārtrauks jūsu datu izmantošanu šiem nolūkiem. Jūs vairs nesaņemsiet komerciāla rakstura e-pastus no SIA „IR OK PASĀKUMI”, piemēram, jaunumus.

3.3.6 TREŠO PUŠU PRIVĀTUMA UN SĪKDATŅU PAZIŅOJUMI

Šis privātuma un sīkdatņu paziņojums neattiecas uz trešo pušu interneta veikaliem, kas ir saistīti ar interneta veikalu. Tas neattiecas arī uz datu apstrādi, ko veic tādi uzņēmumi kā Google. Jūs varat mainīt iestatījumus Google kontā, pirms tam iepazīstoties ar Google privātuma politiku.

SIA „IR OK PASĀKUMI” nav atbildīgs par veidu, kā trešās puses un uzņēmumi apstrādā jūsu (personas) datus.  SIA „IR OK PASĀKUMI” vienmēr iesaka rūpīgi iepazīties ar attiecīgo interneta veikalu un uzņēmumu privātuma un sīkdatņu paziņojumiem.

4. SĪKDATŅU IZMANTOŠANA

4.1 KAS IR SĪKDATNES?

Tāpat kā daudzi citi interneta veikali arī SIA „IR OK PASĀKUMI” izmanto sīkdatnes un citus līdzīgus failus un tehnoloģijas (turpmāk tekstā – sīkdatnes).

Sīkdatne ir neliels teksta fails, kas jūsu pārlūkprogrammā tiek nosūtīts kopā ar interneta veikala lapu, un tad tiek uzglabāts jūsu datora cietajā diskā, planšetdatorā vai tālrunī.

Sīkdatnes tiek izmantotas, piemēram, paroļu un personīgo iestatījumu saglabāšanai, lai apmeklējot interneta veikalu atkārtoti, jums nevajadzētu katru reizi ievadīt datus.

Zemāk izskaidrots, kā interneta veikals izmanto sīkdatnes, kas ir sīkdatņu avots un kāpēc tās tiek izmantotas. Mūsu un trešo pušu reklāmu efektivitātei tiek iegūti šādi dati:

 • iegādātie produkti;
 • apskatītie produkti;
 • pasūtījuma vērtība;
 • kā klients nonāca interneta veikalā.

Zemāk aprakstīts, kā iespējams nepieņemt vai izdzēst sīkdatnes.

4.1.1 FUNKCIONĀLĀS SĪKDATNES

SIA „IR OK PASĀKUMI” izmanto sīkdatnes, piemēram Google Analītiku, lai atcerētos jūsu interneta veikala apmeklējuma iestatījumus un ievadītos datus. Šīs sīkdatnes atvieglo mūsu interneta veikala izmantošanu, jo jums katrā apmeklējuma reizē nav nepieciešams atkārtoti ievadīt datus.

Tāpat SIA „IR OK PASĀKUMI” var izmantot sīkdatnes, kas ir nepieciešamas, lai nodrošinātu nevainojamu interneta veikala darbību arī tad, kad jūs to apmeklējat no sava mobilā tālruņa vai planšetdatora.

4.1.2 A/B TESTĒŠANAS SĪKDATNES

Lai nodrošinātu lietotājiem labāko pieredzi, SIA „IR OK PASĀKUMI” nepārtraukti pārbauda interneta veikalu. Lai to izdarītu, SIA „IR OK PASĀKUMI” izmanto trešo pušu A/B testēšanas sīkdatnes. A/B testa laikā lietotājiem tiek rādīti divi interneta veikala vai tā daļu varianti, lai noskaidrotu, kura no versijām darbojas labāk. Šī sīkdatne nosaka, kuru interneta veikala versiju jūs redzat.

4.1.3 INTERNETA VEIKALA ANALIZĒŠANAS SĪKDATNES

Interneta veikalā tiek izmantotas sīkdatnes, lai izsekotu jūsu apmeklētās lapas. Šo informāciju un citu informāciju cita starpā apkopo tīmekļa vietņu analīzes pakalpojuma sniedzēji, piemēram Aol (Adserver), Alexa, Crazy Egg, Google Analytics, Pingdom, Hotjar un Piwik.

Šie tīmekļa vietņu analīzes pakalpojuma sniedzēji izmanto sīkdatnes, lai analizētu, kā lietotāji lieto interneta veikalu. Sīkdatnes tiek izmantotas, lai saglabātu informāciju par apmeklētājiem, piemēram, interneta veikala apmeklēšanas laiku, informāciju, vai lietotājs ir apmeklējis interneta veikalu iepriekš, informāciju par interneta veikalu, caur kuru lietotājs ir nonācis lapā u.c.

Interneta veikala izmantošanas informācija parasti tiek nosūtīta attiecīgo tīmekļa vietņu analīzes pakalpojumu sniedzēju serveriem. Tīmekļa vietņu analīzes pakalpojumu sniedzēji izmanto šo informāciju, lai novērtētu, kā jūs izmantojat interneta veikalu, izveidotu pārskatus par interneta veikala aktivitātēm un piedāvātu jums citus pakalpojumus, kas saistīti ar interneta veikala un tīmekļa izmantošanu. SIA „IR OK PASĀKUMI” izmanto pārskatu datus turpmākai interneta veikala uzlabošanai.

SIA „IR OK PASĀKUMI” atsaucas uz attiecīgā tīmekļa vietņu analīzes pakalpojuma sniedzēja privātuma politiku, kurā aprakstīta jūsu (personas) datu apstrāde, izmantojot attiecīgā pakalpojuma sniedzēja produktus un pakalpojumus, cita starpā tīmekļa vietnes analīzes pakalpojumu.

4.1.4 PARTNERUZŅĒMUMU SĪKDATNES

Mājaslapā tiek izmantotas partneruzņēmumu sīkdatnes, lai novērtētu SIA „IR OK PASĀKUMI” vārdā izvietoto reklāmu efektivitāti trešo pušu mājaslapās. Šādā veidā partneruzņēmums var saņemt samaksu no SIA „IR OK PASĀKUMI” par tā reklamēšanu internetā. Šīs sīkdatnes ļauj mums uzzināt, caur kuru partneruzņēmumu jūsu esat ienācis interneta veikalā, izvērtēt reklāmas efektivitāti, kā arī pārliecināties, vai tās sekmē pasūtījuma veikšanu interneta veikalā. Šajā gadījumā informācija par jums netiek sniegta.

4.1.5 PĀRVIRZĪŠANAS SĪKDATNES

Interneta veikalā tiek izmantotas pārvirzīšanas sīkdatnes, lai atkārtotiem interneta veikala apmeklētājiem parādītu atbilstošas reklāmas. Šīs sīkdatnes ļauj izveidot jūsu pārlūkošanas profilu, lai parādītu reklāmu atbilstoši jūsu interesēm. Reklāmas tiek rādītas reklāmas partneru interneta veikalos un sociālajos medijos.

4.1.5.1 Google Adwords un Analītikas atkārtotais mārketings

SIA „IR OK PASĀKUMI” izmanto Google Adwords un Analītikas atkārtotā mārketinga pakalpojumu, lai SIA „IR OK PASĀKUMI” apmeklētājiem parādītu reklāmas trešo pušu interneta veikalos (tai skaitā, Google). Tas nozīmē, ka mēs rādām reklāmas, piemēram, tiem apmeklētājiem, kas nav pabeiguši pasūtījuma procesu vai tikko veikuši pasūtījumu. Tās var būt teksta vai displeja reklāmas Google Display Network.

Visi iegūtie dati tiek izmantoti saskaņā ar SIA „IR OK PASĀKUMI” privātuma un sīkdatņu paziņojumu un Google privātuma politiku. Jums ir iespēja uzstādīt reklāmas iestatījumus caur Google Ad Preference lapu.

4.1.5.3  Pārvirzīšanas sīkdatnes trešo pušu interneta veikalos

Trešo pušu interneta veikali (piemēram, tiešsaistes tirgus) arī var izmantot pārvirzīšanu. Šajā gadījumā tiek izmantotas SIA „IR OK PASĀKUMI” sīkdatnes, lai atkārtotiem šo interneta veikalu apmeklētājiem parādītu atbilstošas reklāmas.

4.1.6 SOCIĀLO MEDIJU SĪKDATNES

Interneta veikalā jūs varat izmantot sociālo mediju pogas, piemēram, Facebook, YouTube,  Linked-In un Instagram.

Apmeklējot interneta veikala lapu, kas satur sociālo mediju pogas, jūsu pārlūkprogramma savienojas ar attiecīgo sociālo mediju sniedzēju. Šis pakalpojuma sniedzējs iegūst informāciju par jūsu IP adreses apmeklētajām interneta veikala lapām.

Ja interneta veikala apmeklējuma laikā esat pierakstījies Facebook, YouTube,  Linked-In vai Instagram, jūsu apmeklējums var tikt savienots ar jūsu sociālo mediju profilu. Piemēram, ja jūs uzspiedīsiet uz Facebook simbola “man patīk”, pārlūkprogramma nosūtīs attiecīgo informāciju pakalpojumu sniedzējam un uzglabās to tur.

Sociālo mediju pogu ietvaros iegūto informāciju, tās apstrādes mērķi un apjomu, tālāko izmantošanu un uzglabāšanas ilgumu nosaka tikai un vienīgi attiecīgā pakalpojuma nodrošinātājs. Vairāk par to var uzzināt, iepazīstoties ar attiecīgā pakalpojuma sniedzēja privātuma politiku.

4.2 SĪKDATŅU IESLĒGŠANA UN IZSLĒGŠANA

Jūs varat pieņemt vai noraidīt sīkdatnes, pielāgojot pārlūkprogrammas iestatījumus. Tā kā katra pārlūkprogramma ir atšķirīga, lai iestatītu sīkdatņu uzstādījumus, SIA „IR OK PASĀKUMI” atsaucas uz jūsu pārlūkprogrammas informācijas lapu vai jūsu tālruņa lietotāja rokasgrāmatu.

Tomēr, ja sīkdatnes ir pilnībā atspējotas, jūs, iespējams, nevarēsiet izmantot visas interneta veikala funkcijas. Ja jūs izmantojat dažādus datorus dažādās vietās, pārbaudiet, vai jūsu sīkdatņu uzstādījumi ir iestatīti visās pārlūkprogrammās.

Jūs jebkurā laikā varat izdzēst sīkdatnes no jūsu datora, planšetdatora vai telefona cietā diska. Lai uzzinātu, kā to izdarīt, lūdzu, apskatiet interneta pārlūkprogrammas informācijas lapu vai tālruņa, planšetdatora lietotāja rokasgrāmatu.

5. GROZĪJUMI

Šī privātuma un sīkdatņu lietošanas politika var tikt mainīta. Aktuālākā versija vienmēr ir pieejama SIA „IR OK PASĀKUMI” interneta veikalā. SIA „IR OK PASĀKUMI” iesaka regulāri apskatīt šo privātuma un sīkdatņu lietošanas politiku, vismaz pirms personas datu sniegšanas SIA „IR OK PASĀKUMI”.

6. JŪSU PERSONAS DATU APSTRĀDĀTĀJS

Jūsu personas datus apstrādā pārzinis – SIA „IR OK PASĀKUMI” (turpmāk – Sabiedrība).

Sabiedrības kontaktinformācija – adrese: Skolas iela 38-13, Rīga, LV-1010 Latvija; e-pasts: info@irok.lv; tālrunis: 26337589.

 

Patiesā cieņā,

Jūsu SIA “IR OK PASĀKUMI”